Opinie o Nas

Darmowa dostawa już

od 300,00

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Co to jest DMSO (dimetylosulfotlenek)?

DMSO to skrót od dimetylosulfotlenek lub sulfotlenek dimetylu. To naturalny związek siarki organicznej, który powstaje jako produkt uboczny w procesie produkcji papieru. Liczne badania potwierdzają jego skuteczność w leczeniu wielu dolegliwości chorobowych. Może być stosowany na skórę lub doustnie - w zależności od potrzeb. Jakie właściwości posiada DMSO i na jakie schorzenia można go stosować?

DMSO (Dimetylosulfotlenek) – właściwości i zastosowanie 

Dimetylosulfotlenek (DMSO) wykazuje szereg silnych właściwości leczniczych, dlatego często znajduje zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Do najważniejszych należą:

  • Zwalczanie stanów zapalnych i niwelowanie bólu - DMSO (dimetylosulfotlenek) zastosowany na skórę wykazuje działanie znieczulające, dzięki swoim właściwościom z powodzeniem jest wykorzystywany w łagodzeniu bólu, m.in. przy zwyrodnieniach stawów. Dimetylosulfotlenek to środek, który jest również sprzedawany w formie leku na receptę, stosowany w leczeniu nawracającego śródmiąższowego zapalenia pęcherza. W takim przypadku DMSO wprowadzany jest do pęcherza za pomocą cewnika w celu wypłukania bakterii i dezynfekcji. Po 15 minutach od zastosowania preparat zostaje usunięty z pęcherza. Taki zabieg przeprowadzany przez 1-2 tygodnie i ok. 6-8 tygodni, pozwala całkowicie pozbyć się problemów z pęcherzem. Zwolennicy DMSO uważają, że stosowanie tego środka wspomaga leczenie raka, ponieważ znacznie spowalnia rozwój komórek nowotworowych, dzięki czemu inne leki mogą prędzej je zwalczać.

  • Przyspiesza gojenie ran - to kolejna z wielu właściwości Dimetylosulfotlenku. Z tego względu DMSO często jest stosowany na odleżyny lub jątrzące się rany, np. wskutek oparzeń lub infekcji bakteryjnej. Środek wspomaga wchłanianie do tkanek innych, miejscowo nanoszonych preparatów. Dzięki temu przyspiesza i wzmacnia ich działanie lecznicze. Poza tym stosowanie DMSO zapobiega zakażeniu bakteryjnemu, czyli dodatkowej infekcji, która może powstać w ranie. U osób zmagających się z trudno gojącymi się ranami Dimetylosulfotlenek przyspiesza regenerację tkanek, dzięki czemu owrzodzenia prędzej zanikają.  Łagodzi zaczerwienienie oraz niweluje ból. Dzięki temu chory odczuwa szybką ulgę, a rana goi się prawidłowo. DMSO zastosowany podczas zrastania blizny, zmniejsza jej widoczność.

  • Wzmacnia odporność oraz usprawnia pracę układu immunologicznego - Dimetylosulfotlenek zwiększa ilość tucznych komórek w tkance łącznej, tzw. mastocytów. Komórki te aktywują układ obronny organizmu, dzięki czemu zwalcza: bakterie, wirusy, grzyby oraz wszelkie drobnoustroje. Dlatego DMSO często stosowany jest przez osoby, które zmagają się z nawracającymi infekcjami.

  • Oczyszcza i chroni organizm - Dimetylosulfotlenek działa moczopędnie, dlatego przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu. Z tego względu może być stosowany jako środek przy usuwaniu substancji toksycznych po zatruciach lub przy obrzękach, wskutek wstrzymania wody w organizmie. Szczególne właściwości DMSO sprawiają, że Dimetylosulfotlenek znajduje także zastosowanie zwalcza również  przy zwalczaniu wolnych rodników, które powstają podczas przemian metabolicznych. Cząsteczki te przyspieszają starzenie oraz wywołują choroby układu krążenia i nowotwory.

  • Nawadnia organizm – DMSO znakomicie przenika przez warstwę skórną i zastępuje wodę. Dzięki temu organizm staje się bardziej nawodniony, co usprawnia wiele procesów regeneracyjnych i metabolicznych. 

  • Działa przeciwlękowo – stosowanie DMSO (Dimetylosulfotleneku) działa w pewnym stopniu przeciwpsychotycznie i przeciwlękowo. Z tego względu może łagodzić niektóre zaburzenia psychiczne. 

Dimetylosulfotlenek (DMSO) – wpływ na organizm i odżywienie komórek

DMSO (Dimetylosulfotlenek) jest bogatym źródłem siarki organicznej, która występuje w każdej komórce ciała. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowej detoksykacji organizmu. Bogaty w siarkę DMSO usuwa zanieczyszczenia pochodzące z produktów spożywczych i przyjmowanych substancji, np. leków. Siarka jest niezbędna do tworzenia się nowych komórek w organizmie, które zastępują zużyte. Przy jej niedoborze organizm produkuje słabe i często wadliwe komórki, które szybko obumierają.

Pierwiastek ten jest potrzebny do zapewnienia prawidłowej przepuszczalności błony komórkowej, przez którą substancje odżywcze mogą przedostawać się do komórek. W przeciwnym razie dochodzi do ich niedożywienia, wskutek czego organizm osłabia się. W obecnych czasach podczas przetwarzania żywności, następuje duża utrata siarki. Z tego względu DMSO jest środkiem, który znakomicie ją uzupełnia i leczy schorzenia powstałe wskutek jej niedoboru. Poza tym Dimetylosulfotlenek przenikając przez skórę, transportuje ze sobą substancje odżywcze, które przenikają do komórek. Stosowanie DMSO sprawia, że komórki stają się mocniejsze i prędzej się regenerują. 

Przeciwwskazaniach do stosowania DMSO (Dimetylosulfotlenku)

Pomimo tego, że DMSO (Dimetylosulfotlenku) wykazuje wiele leczniczych właściwości, nie każdy może go stosować. Środek ten nie jest zalecany dla:

  • kobiet w ciąży i w okresie laktacji
  • osób cierpiących na: astmę, cukrzycę, choroby wątroby (stosowanie DMSO należy skonsultować z lekarzem)
  • alergików

Dodatkowe właściwości i zastosowanie Dimetylosulfotlenku (DMSO)

DMSO (Dimetylosulfotlenku) to środek, którego właściwości mogą przyspieszyć zwalczanie stanów zapalnych oraz zniwelować dolegliwości bólowe. Ceniony jest przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej, jak i przez naukowców. Jeżeli nie występują przeciwwskazania do stosowania DMSO, to z powodzeniem można go używać w celu przyspieszenia leczenia wymienionych schorzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl