Opinie o Nas

Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Co to jest DMSO (dimetylosulfotlenek)?

DMSO to skrót od dimetylosulfotlenek lub sulfotlenek dimetylu. To naturalny związek siarki organicznej, który powstaje jako produkt uboczny w procesie produkcji papieru. Liczne badania potwierdzają jego skuteczność w leczeniu wielu dolegliwości chorobowych. Może być stosowany na skórę lub doustnie - w zależności od potrzeb. Jakie właściwości posiada DMSO i na jakie schorzenia można go stosować?

DMSO (Dimetylosulfotlenek) – właściwości i zastosowanie 

Dimetylosulfotlenek (DMSO) wykazuje szereg silnych właściwości leczniczych, dlatego często znajduje zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Do najważniejszych należą:

 • Zwalczanie stanów zapalnych i niwelowanie bólu - DMSO (dimetylosulfotlenek) zastosowany na skórę wykazuje działanie znieczulające, dzięki swoim właściwościom z powodzeniem jest wykorzystywany w łagodzeniu bólu, m.in. przy zwyrodnieniach stawów. Dimetylosulfotlenek to środek, który jest również sprzedawany w formie leku na receptę, stosowany w leczeniu nawracającego śródmiąższowego zapalenia pęcherza. W takim przypadku DMSO wprowadzany jest do pęcherza za pomocą cewnika w celu wypłukania bakterii i dezynfekcji. Po 15 minutach od zastosowania preparat zostaje usunięty z pęcherza. Taki zabieg przeprowadzany przez 1-2 tygodnie i ok. 6-8 tygodni, pozwala całkowicie pozbyć się problemów z pęcherzem. Zwolennicy DMSO uważają, że stosowanie tego środka wspomaga leczenie raka, ponieważ znacznie spowalnia rozwój komórek nowotworowych, dzięki czemu inne leki mogą prędzej je zwalczać.

 • Przyspiesza gojenie ran - to kolejna z wielu właściwości Dimetylosulfotlenku. Z tego względu DMSO często jest stosowany na odleżyny lub jątrzące się rany, np. wskutek oparzeń lub infekcji bakteryjnej. Środek wspomaga wchłanianie do tkanek innych, miejscowo nanoszonych preparatów. Dzięki temu przyspiesza i wzmacnia ich działanie lecznicze. Poza tym stosowanie DMSO zapobiega zakażeniu bakteryjnemu, czyli dodatkowej infekcji, która może powstać w ranie. U osób zmagających się z trudno gojącymi się ranami Dimetylosulfotlenek przyspiesza regenerację tkanek, dzięki czemu owrzodzenia prędzej zanikają.  Łagodzi zaczerwienienie oraz niweluje ból. Dzięki temu chory odczuwa szybką ulgę, a rana goi się prawidłowo. DMSO zastosowany podczas zrastania blizny, zmniejsza jej widoczność.

 • Wzmacnia odporność oraz usprawnia pracę układu immunologicznego - Dimetylosulfotlenek zwiększa ilość tucznych komórek w tkance łącznej, tzw. mastocytów. Komórki te aktywują układ obronny organizmu, dzięki czemu zwalcza: bakterie, wirusy, grzyby oraz wszelkie drobnoustroje. Dlatego DMSO często stosowany jest przez osoby, które zmagają się z nawracającymi infekcjami.

 • Oczyszcza i chroni organizm - Dimetylosulfotlenek działa moczopędnie, dlatego przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu. Z tego względu może być stosowany jako środek przy usuwaniu substancji toksycznych po zatruciach lub przy obrzękach, wskutek wstrzymania wody w organizmie. Szczególne właściwości DMSO sprawiają, że Dimetylosulfotlenek znajduje także zastosowanie zwalcza również  przy zwalczaniu wolnych rodników, które powstają podczas przemian metabolicznych. Cząsteczki te przyspieszają starzenie oraz wywołują choroby układu krążenia i nowotwory.

 • Nawadnia organizm – DMSO znakomicie przenika przez warstwę skórną i zastępuje wodę. Dzięki temu organizm staje się bardziej nawodniony, co usprawnia wiele procesów regeneracyjnych i metabolicznych. 

 • Działa przeciwlękowo – stosowanie DMSO (Dimetylosulfotleneku) działa w pewnym stopniu przeciwpsychotycznie i przeciwlękowo. Z tego względu może łagodzić niektóre zaburzenia psychiczne. 

Dimetylosulfotlenek (DMSO) – wpływ na organizm i odżywienie komórek

DMSO (Dimetylosulfotlenek) jest bogatym źródłem siarki organicznej, która występuje w każdej komórce ciała. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowej detoksykacji organizmu. Bogaty w siarkę DMSO usuwa zanieczyszczenia pochodzące z produktów spożywczych i przyjmowanych substancji, np. leków. Siarka jest niezbędna do tworzenia się nowych komórek w organizmie, które zastępują zużyte. Przy jej niedoborze organizm produkuje słabe i często wadliwe komórki, które szybko obumierają.

Pierwiastek ten jest potrzebny do zapewnienia prawidłowej przepuszczalności błony komórkowej, przez którą substancje odżywcze mogą przedostawać się do komórek. W przeciwnym razie dochodzi do ich niedożywienia, wskutek czego organizm osłabia się. W obecnych czasach podczas przetwarzania żywności, następuje duża utrata siarki. Z tego względu DMSO jest środkiem, który znakomicie ją uzupełnia i leczy schorzenia powstałe wskutek jej niedoboru. Poza tym Dimetylosulfotlenek przenikając przez skórę, transportuje ze sobą substancje odżywcze, które przenikają do komórek. Stosowanie DMSO sprawia, że komórki stają się mocniejsze i prędzej się regenerują. 

Przeciwwskazaniach do stosowania DMSO (Dimetylosulfotlenku)

Pomimo tego, że DMSO (Dimetylosulfotlenku) wykazuje wiele leczniczych właściwości, nie każdy może go stosować. Środek ten nie jest zalecany dla:

 • kobiet w ciąży i w okresie laktacji
 • osób cierpiących na: astmę, cukrzycę, choroby wątroby (stosowanie DMSO należy skonsultować z lekarzem)
 • alergików

Dodatkowe właściwości i zastosowanie Dimetylosulfotlenku (DMSO)

DMSO (Dimetylosulfotlenku) to środek, którego właściwości mogą przyspieszyć zwalczanie stanów zapalnych oraz zniwelować dolegliwości bólowe. Ceniony jest przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej, jak i przez naukowców. Jeżeli nie występują przeciwwskazania do stosowania DMSO, to z powodzeniem można go używać w celu przyspieszenia leczenia wymienionych schorzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl