Darmowa dostawa już
od 300,00 zł
Olej Laurowy z Wawrzynu 100g
Opis
OLEJ LAUROWY Z WAWRZYNU SZLACHETNEGO
tłoczony na zimno ze świeżych owoców
NIEROZCIEŃCZONY
NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
100ml
WSKAZANIA:
- trądzik, wypryski, skóra tłusta
- zmiany skórne, łuszczyca, półpasiec, grzybica
- wypadanie włosów, łupież
- zmieniona chorobowo skóra
- kruche, łamliwe paznokcie
W starożytnej Grecji, liście laurowe były używane w wróżeniach Wyroczni Delfickiej. Liść laurowy był poświęcony bogom: Apollo i Aesculapis. Obecnie drzewa laurowe rosną w Chinach, Izraelu, Algierii, Maroku, Libanie, Turcji, Jugosławii, Rosji, Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Meksyku i na południu USA. Liście dobrej jakości są duże, niepołamane i barwy zielonej. Suszone mają intensywniejszy i mniej gorzki niż świeże smak. Wawrzyn szlachetny (Laurus nobilis L.) zwany także drzewem laurowym lub bobkowym znamy przede wszystkim z liści laurowych obecnych w naszych kuchniach. Laur jest wiecznie zielonym krzewem lub niewielkim drzewem o czarnej korze. Ma eliptyczne, skórzaste liście. Owocami są jajowate, ciemnobrunatne, prawie czarne jagody.
W lecznictwie stosuje się liście wawrzynu (Folium Lauri), owoce wawrzynu (Fructus Lauri, syn. Baccae Lauri), olejek eteryczny destylowany z liści i owocków (Oleum Lauri) oraz olej tłoczony ze świeżych owocków (Oleum Laurinum). W skład oleju ze świeżych owoców wchodzą glicerydy kwasu laurynowego, palmitynowego, olejowego i linolowego oraz olejki eteryczne.
Olej laurowy oferowany w naszym sklepie jest tłoczony na zimno ze świeżych owoców, jagód wawrzynu szlachetnego, z którego starożytni Grecy pletli wieńce dla swoich poetów, zwycięzców olimpiad, bohaterów wojennych i innych ważnych osób. Olej laurowy ma ciekawą ciemnozieloną barwę i intensywny zapach. W temperaturze powyżej 25 stopni zaczyna się topić.
WŁAŚCIWOŚCI OLEJU LAUROWEGO
Znany jest ze swoich właściwości przeciwtrądzikowych, jest również skutecznym środkiem pobudzającym wzrost włosów, oraz pomagającym w walce z łupieżem.
Szczególnie polecamy do włosów wypadających, słabych, nadmiernie się przetłuszczających oraz w przypadku zanieczyszczonej skóry głowy, łupieżu.
Olej należy opuszkami palców wmasować w skórę głowy na co najmniej 1 godz. przed kąpielą. Następnie dokładnie umyć włosy szarym mydłem Aleppo lub marsylskim. Płukać włosy w chłodnej wodzie z dodatkiem octu winnego.
Taką kurację należy stosować 2 razy w tygodniu. Można jednocześnie przy zabiegu z olejkiem laurowym na włosy suche na końcach stosować również olejek z czarnego kminu lub arganowy.
Olejek laurowy ma działanie antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwzapalne. Odnawia ochronny płaszcz hydrolipidowy skóry. Łagodzi dolegliwości dermatologiczne, pomaga w walce z chorobami grzybiczymi, łuszczycą czy egzemą. Jest skutecznym ,,antybiotykiem" dla każdego typu skóry.
Olej laurowy działa ściągająco i przeciwbakteryjne . Można go stosować punktowo na pryszcze.
Ma działanie rozgrzewające, stąd na twarz należy dodać olej laurowy do innego oleju bazowego, polecamy połączenie z olejkiem z czarnego kminu, arganowym.
W medycynie naturalnej olej laurowy jest stosowany jest w leczeniu zwichnięć i obrzęku stawów, a także gojeniu trudno gojących się ran i zmian łuszczycowych.
Wykazuje się jako skuteczny lek uśmierzający ból różnego pochodzenia reumatycznego i artretycznego.